Війна буде на території Росії? Експерти пояснюють статтю Залужного і Забродського

Посилання

Дехто звернув увагу, що публікація Валерія Залужного у співавторстві з Михайлом Забродським є «фактично першим великим виступом головнокомандувача з початку війни»

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та перший заступник голови парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Михайло Забродський опублікували спільну статтю про те, як можуть надалі розвиватися події в контексті широкомасштабного російського вторгнення. Яким саме генерали бачать подальший перебіг війни? Що, на їхню думку, може допомогти Україні здобути перемогу? Та чому публікація Залужного та Забродського з’явилась саме зараз і на яку цільову аудиторію розрахована? Про це – в огляді Радіо Свобода.

Про що саме написали генерали?

Чому стаття Залужного та Забродського з’явилася саме зараз?

Є кілька версій.

На думку політолога Михайла Бесараба, стаття Залужного та Забродського «вийшла на тлі успішних контрнаступальних дій на Херсонщині і Харківщині, чим явно посилила психологічний тиск на командування противника».

А от головний редактор видання «Новинарня» Дмитро Лиховій пов’язує вихід цього тексту з засіданням контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».

«Стаття вийшла напередодні 5-го засідання союзників і має на меті а) переконати їх, що Україна воює ефективно, результативно має всі шанси на успіх; б) заохотити їх до поставок потужнішої зброї, зокрема, ракет а-ля ATACMS і далі; в) зняти (чи почати знімати) блок на застосування ракет ЗСУ по «ісконній» території Росії», – пояснює він.

Чому публікація Залужного і Забродського важлива?

Стаття Залужного і Забродського вже отримала чимало схвальних відгуків від української аудиторії.

Її називають «хорошим», «вчасним», «правильним», «знаковим» текстом, який «демонструє підготовку України до масштабних планів у найближчі місяці і роки», а ще – «фактично першим великим виступом Залужного з початку війни».

«Стаття Залужного написана чудовим способом: відкидає нереалістичні очікування і так формує рамки можливого»,

«Наші військові стають психоаналітиками. Бо розкривають глибинну психоаналітичну суть цієї війни: російське відчуття безкарності. Мрію про безкарність. Мрію про злочин, за який «нам нічого не буде», – зазначає філософ Володимир Єрмоленко

Головною перевагою публікації Залужного та Забродського, на думку директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентина Бадрака, є її стиль, завдяки якому «будь-який читач, навіть далекий від армії», може зрозуміти головну думку статті.

«Генерали у своїй статті дуже чітко сказали, що навіть якщо Україна у 2023 році звільнить Крим, то це не завершення війни, а всього лиш продовження протистояння, і це протистояння може бути ще більш жорстким і серйозним в умовах, якщо західний світ не ухвалить рішення додавити Путіна», – зазначив Бадрак у коментарі проєкту Радіо Свобода «Донбас.Реалії».

Хто головна цільова аудиторія тексту?

На думку головного редактора видання «Новинарня» Дмитра Лиховія, головна цільова аудиторія спільної публікації Залужного та Забродського, швидше за все, не українська.

«Можливо, ця стаття матиме основними адресатами наших західних партнерів і тих самих росіян. Дещо зі статті може бути свідомою дезінформацією, дещо – переключенням уваги. Адже війна – мистецтво обману. Але «rсня» хай «трепєще», – вважає він.

Однак народний депутат та член парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Рахманін впевнений: прочитати публікацію Залужного та Забродського нині важливо не лише закордонним партнерам, але і самим українцям.

«Два досвідченні генерали, двоє людей, які дуже добре знають, про що вони пишуть, про що говорять, нарешті назвали речі своїми іменами. Там є абсолютно логічне, але без зайвого пафосу, беземоційно, без істерики є наведення фактів і прогнозування сценарію війни», – зазначив він в інтерв’ю радіо «НВ»>.

А ще, на думку Сергія Рахманіна, тези, викладені у публікації генералів Залужного та Забродського, дозволять українським політикам та дипломатам «ще більше акцентувати увагу західних партнерів на важливості надання Україні сучасного озброєння».

Успіх росіянам, пишуть Залужний і Забродський, забезпечує окупований Крим. Півострів став ключовим воєнним плацдармом російської федерації. Там ворожі військові бази, там російський флот. Звідти запускають ракети вглиб України. Саме Крим може стати метою для Збройних сил України 2023-го.

"Це для ворога і наших людей, які казали, що можна дипломатичним шляхом повернути Крим, і тут наш головнокомандувач сказав, чітко і зрозуміло, що буде повертати військовим шляхом", – аналізує політтехнолог Денис Богуш.

І над цим уже почали роботу. Генерали підтверджують, нещодавні вибухи на аеродромі поблизу Саків – справа рук нашої армії. І повернути півострів реально, для цього потрібно: "Створення одного або декількох оперативних (оперативно-стратегічних) угруповань у складі від десяти до 20 загальновійськових бригад – залежно від задуму й амбіцій українського командування".

А вони, схоже, великі! І тут другий меседж, до кремля та росіян. Україна готова до тривалої війни, не відступить і обов'язково повертатиме свої території, наголошує військове керівництво. Символічно стаття вийшла у час успішних контрнаступів ЗСУ на Харківщині та Херсонщині, що має посилити психологічний тиск на російську армію.

Джерело