НЛО, ядерні ракети і космічне сміття

Поблизу Мукачева є об’єкт, який в майбутньому може стати не менш популярним, ніж замок Паланок, куди в 2019 році приїхали 245 тисяч туристів.

У лісі на 103 гектарах була розташована колишня військова частина з позивним “Шипка”.

1056-й окремий радіотехнічний вузол раннього попередження. За цими казенними словами, колючим дротом і густим листям ховалася секретна база з радіолокаційною станцією 5Н86 “Дніпро”.

До радіолокаційної станції проклали дорогу в лісі довжиною більше кілометра

РЛС заступила на бойове чергування в 1979 році. Цілодобово і безперервно протягом 30 років вона контролювала космічний простір над усією Західною Європою, Середземним морем і Північною Африкою.

Головним її завданням було виявити балістичні ядерні ракети противника: визначити точку старту, траєкторію і точку падіння.

У такому режимі мукачівська РЛС працювала до 2009 року. Причому у співпраці з РФ, передаючи секретні дані в командні пункти Коломни і Солнєчногорська.

Фактично РЛС в Мукачеві і ще один подібний об’єкт в Севастополі були в оперативному підпорядкуванні у російських військових. За це Кремль платив, за різними даними, від 800 до 1,5 мільйонів доларів щорічно.

Джерело

Горбик Соня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Мерлін Монро

Сб Лис 6 , 2021
 Американська кіноактриса, співачка і секс-символ 1950-х років. Норма Джин Мортенсон народилася близько 9:30 ранку 1 червня 1926 року в міській лікарні Лос-Анджелеса і була третьою дитиною Кіномонтажниця RKO Pictures Гледіс Перл Бейкер (в дівоцтві – Монро, 27 травня 1902 – 11 березень 1984). Її бабуся по материнській лінії – Делла […]