Мерлін Монро

 Американська кіноактриса, співачка і секс-символ 1950-х років.

Норма Джин Мортенсон народилася близько 9:30 ранку 1 червня 1926 року в міській лікарні Лос-Анджелеса і була третьою дитиною Кіномонтажниця RKO Pictures Гледіс Перл Бейкер (в дівоцтві – Монро, 27 травня 1902 – 11 березень 1984). Її бабуся по материнській лінії – Делла Монро – була з Ірландії, дід – Отіс Монро, прибув з Шотландії, мати народилася в Мексиці. Біологічний батько дівчинки невідомий, в свідоцтві про народження вказано Мартін Едвард Мортенсон, і сама дівчинка теж була записана, як Норма Джин Мортенсон, але пізніше, коли дівчинку в шість місяців хрестили в Церкві Євангелія в Хоусроне, мати поміняла прізвище доньки на Бейкер, яка була прізвищем її першого чоловіка (і яку вона сама з тих пір носила).

У серпні 1946 року вона отримала пропозицію укласти контракт на кіностудії 20th Century Fox, куди її брали статисткою. На студії їй запропонували імена Керол Лінд, Клер Норман, Мерилін Міллер, але в підсумку зупинилися на імені, під яким вона згодом і стала знаменитою, – Мерилін Монро. Прізвище Монро – дівоче прізвище її матері. Незабаром після весілля з першим чоловіком Джимом Доггерті Мерилін почала замислюватися про кар’єру актриси, яка згодом і зруйнувала цей шлюб. Пара розлучилася в вересні 1946 року.

У 1948 року вийшов у прокат фільм «Хористки», створений на кіностудії Columbia Pictures. Це був перший фільм, в якому Мерилін говорила і співала. Мерилін Монро отримує семирічний контракт зі студією 20th Century Fox і роль у фільмі «Асфальтові джунглі».

У січні 1954 вона вийшла заміж за бейсболіста Джо Ді Маджо. Як згодом виявилося, Ді Маджо шалено ревнував Мерилін до всіх чоловіків на світі і часто піднімав на неї руку. На грунті ревнощів вони і розлучилися в жовтні 1954 року. Однак до кінця свого життя Джо любив Мерилін і лише він з усіх її коханих прийшов на її похорон. Саме Ді Маджо всі наступні роки продовжував опікати Мерілін і намагався надавати моральну підтримку в її кар’єрі. Після весілля з Ді Маджо кіностудія 20th Century Fox запросила її знятися в мюзиклі «Немає кращого бізнесу, ніж шоу-бізнес». У березні 1954 року Мерилін отримала нагороду «Найпопулярніша актриса». У січні 1955 року Мерілін оголосила про створення власної корпорації «Мерилін Монро Продакшнс», в якій вона була президентом і власницею контрольного пакета акцій.

8 лютого 1960 року Мерилін Монро була удостоєна зірки на голлівудській «Алеї слави». 20 січня 1961 року Мерилін розлучилася з Артуром Міллером. Згідно фактам, «вона залишилася вдома в своїй затемненій спальні, існуючи на снодійних пігулках і швидко знижуючи вагу». Тоді ж в лютому її помістили в психіатричну клініку в Нью-Йорку, звідки вона вийшла 5 березня 1961 року.

Мерилін Монро була знайдена мертвою, з телефонною трубкою в руці, в ніч з 4 на 5 серпня 1962 року народження, у власному будинку в Лос-Анджелеському районі Брентвуд, за адресою 12305 Fifth Helena Drive, Брентвуд, Каліфорнія. Біля ліжка була порожня упаковка від снодійних пігулок. Чотирнадцять інших бульбашок від ліків і таблеток були на нічному столику. Монро не залишила ніяких передсмертних записок. Тіло було прийнято в морзі для розтину, яке було виконано патологоанатомом доктором Томасом Ногуті, після чого було оголошено, що Мерилін Монро померла від передозування снотворного.Сразу після смерті актриси версія про передозування широко обговорювалася в американській пресі, викликавши так званий «ефект Вертера», в результаті чого сотні американців наслідували її приклад. Її поховали в стінній склепі 8 серпня 1962 на Вествудському кладовищі.

https://kino-teatr.ua/uk/person/monroe-marilyn-13279.phtml

Олійник Лера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Один у космосі

Сб Лис 6 , 2021
У 1999-му, за три роки до створення Ілоном Маском компанії SpaceX, вчені Каліфорнійського політеху і Стенфорда, зловивши тренд “доступного космосу”, заснували міжнародний рух СubeSat (сubе – куб, sat / satellit – супутник). “Нова космічна революція” – слоган формату CubeSat, в якому працюють молоді українці, відображає раніше небувале. В 21 столітті […]